Giriş Yap

Piagrid Enerji A.Ş. Partner Çalışma Çerçevesi

Son güncelleme: 20 Haziran 2022

Bu doküman Piagrid Enerji A.Ş.’nin (“Piagrid.com”) güneş enerji sistemleri kurulumunu gerçekleştirecek üye şirketlerle (“Kurulum Şirketi”) çalışma şartlarını özetler.

Piagrid.com nedir?

Türkiye’de güneş enerjisi seçeneklerini araştıran ev sahipleri ve işletmelere hizmet sunan bir bilgi ve teklif alma platformudur. Dijital kanalları kullanarak güneş enerjisi sistemleri araştıran müşterilere ulaşıp satışları artırmanın en kolay, en hızlı ve en karlı yoludur. Güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırmak ve erişimi kolaylaştırmak için çalışır.

Piagrid.com nasıl çalışır?

Güneş enerjisi ile bağlantılı analiz, araştırma yazıları ve hesap araçları üreterek tüketicinin hizmetine sunar. Çok sayıda kanaldan dijital pazarlama çalışmaları yürüterek güneş enerjisi ile ilgilenebilecek, internette araştırma yapan tüketicilerin ve işyeri sahiplerinin karşısına çıkar.

Güneş enerjisi sistemleri ile ilgilenen ve ön bilgi edinmiş kullanıcıları filtreleyerek elemeden geçirir ve kurulumu gerçekleştirebilecek şirketlere yönlendirerek ayıklanmış, satışa dönüşme ihtimali daha yüksek bir müşteri akışı sağlar.

Müşteri ile ilgilenmeniz durumunda bir teklif oluşturarak müşteriye iletirsiniz. Müşterinin teklifi onaylaması ve satışın gerçekleştirilmesi sonrasında Piagrid.com’a pazarlama hizmet bedeli ödersiniz.

Özetle Piagrid.com sizin dijital pazarlama iş ortağınız gibi çalışır. Kurulum yapacak her şirketin kendi pazarlama kampanyalarını oluşturup yönetmesi yerine bu çalışmaların merkezi yürütülebilmesini sağlayarak verimliliği artırır. Siz sadece değer ürettiğinizde, satış yaptığınızda pazarlama maliyetini karşılarsınız.

Piagrid.com ile çalışarak ne elde edersiniz?

 • Internet üzerinden araştırma yapan yüksek kalite, filtrelenmiş müşterilere ulaşırsınız.
 • Düzenli olarak çok sayıda müşteriye teklif üreterek daha kısa zamanda daha çok satış gerçekleştirirsiniz.
 • Pazarlama maliyetine sadece satış ve tahsilat gerçekleştirdiğiniz zaman katlanırsınız.
 • Kaçırdığınız satışlardan haberdar olursunuz.
 • İş süreçleriniz veri ve analiz ile beslenir.
 • İhtiyaç duyduğunuz anda danışman ekibimize ulaşabilirsiniz.

Piagrid.com’un müşterilerine solar kurulum için önereceği şirketlerde aradığı şartlar

Kurulum gerçekleştirecek şirketten beklenenler şu şekildedir:

 • Güneş enerji sistemleri kurulumunda deneyim. En az 3 sene kurulum deneyimi aranır, ancak solar sektörde farklı alanlarda deneyimi olan kişi ve şirketler de değerendirmeye alınacaktır. Bu şartı sağlamıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.
 • Yüksek kalitede malzeme kullanımı.
 • Yüksek müşteri memnuniyeti. Teklif süreci ve kurulum aşamaları boyunca Piagrid müşteriden geri bildirim alır ve memnuniyet ölçümü yapar.
 • Şeffaf süreç yönetimi. Müşteri ile yürütülen süreçte Piagrid’in iletişimde tutulması ve sürecin şeffaf yürütülmesi.
 • İşi yüklenme şekli. Kurulum sürecinde veya işlerin bir kısmında alt yüklenici ile çalışabilirsiniz. Ancak bu konuda açık ve şeffaf olmanız, kendi elemanlarınız yerine alt yüklenici kullanacağınız çalışmalar hakkında Piagrid.com formlarında doğru bilgi vermeniz önem taşır.
 • Teklif ön sayfası kullanımı: Piagrid.com müşterilerine teklif iletirken Piagrid.com tarafından sunulan teklif ön sayfasını kullanmanız ve temel bazı teklif şartlarını bu ön sayfada açık bir şekilde listelemeniz beklenir. Teklif ön sayfası müşterinin değerlendirme sürecinde aldığı teklifleri kolayca anlayabilmesi ve karşılaştırabilmesi için oluşturulmuştur.

Teklif ön sayfasını indirin >>

 • Müşteriye hızlı dönüş: Teklif bekleyen Piagrid.com müşterilerine en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapmanız beklenir.

Hizmet Bedeli ve Ödeme Şartları

Piagrid.com Kurulum Şirketi’nin dijital pazarlama ekibi gibi çalışır. Hedefi web sitesine trafik çekmek, lead oluşturmak değil satışa aracılık etmektir. Bu yönüyle Piagrid.com ve Kurulum Şirketi aynı amaç için çalışır.

 • Piagrid.com’a ödenecek pazarlama hizmet bedeli sözleşmeye konu olan ve son müşteriden tahsil edilecek olan toplam satış bedelinin üzerinden %1,5+KDV’dir.
 • Kurulum Şirketi pazarlama hizmet bedelini sadece satış gerçekleştirdiği zaman öder. Satış yapılmayan, sadece teklif sunulan müşteriler için herhangi bir lead ücreti veya yönlendirme bedeli ödenmez. Yani kazan-kazan bir çalışma şeklidir.
 • Kurulum Şirketi pazarlama hizmet bedelini müşteri ile anlaşıp sözleşmeyi imzaladıktan sonra peşinat ödemesini tahsil ettiği aşamada öder. Nakit akışı açısından Kurulum Şirketi’ni zorlamayan, aksine pazarlama ödemelerini tahsilattan sonra yapmasına imkan veren bir çalışma şeklidir.
 • Kurulum şirketinin müşteri ile anlaştıktan sonra ödemeyi 30 gün içerisinde gerçekleştirmemesi durumunda Piagrid.com şirketi çalışma listesinden çıkarır. Şirket yeni müşteri yönlendirmesi alamaz ve ödenmemiş hak edişlere enflasyon oranında faiz işletilir.

Gizlilik Şartları

Her iki taraf da birbirinin iş süreçlerini, çalışma şekillerini, fiyatlama ve hizmet bedeli mekanizmalarını gizli tutmayı, diğer şirketler veya müşteriler ile paylaşmamayı taahhüt edecektir.